Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Aktualności

VII Stargardzkie Dni Seniora odbędą się w dniach 8 – 11 września 2022 r.

We czwartek, 8 września - DZIEŃ DLA ZDROWIA – SENIORZE ZBADAJ SIĘ ! Osoby 60+ będą mogły zrobić badania profilaktyczne . Szczegółowe informacje można uzyskać od godz. 9.00 w Punkcie informacyjnym w siedzibie Stowarzyszenia Edukacja – Zdrowie – Aktywność - organizatora Dnia Zdrowia, przy wejściu głównym  na teren Szpitala  Wojska Polskiego 27.

W piątek, 9 września  zaplanowano DZIEŃ SPORTOWY.
SENIORIADA. ZAWODY SPORTOWE DLA SENIORÓW

O godz. 14.30 w Parku Chrobrego - Teatr Letni, nastąpi uroczyste przekazanie kluczy do Bram Miasta przez Prezydenta Stargardu . Następnie rozpoczną się zawody sportowe dla seniorów. W tym dniu zaplanowany jest wykład na temat sarkopenii oraz pokaz tańca Latino. Organizatorem tego dnia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard.

Sobota, 10 września to DZIEŃ FESTYNOWY. O godz. 14.30 spotykamy się na Rynku Staromiejskim aby uczestniczyć w PARADZIE SENIORÓW do Teatru Letniego w Parku Chrobrego. Będziemy podziwiać  między innymi występy naszych zespołów artystycznych : SENIORITY I CHABRY.
Od godz. 18.00 rozpocznie się DYSKOTEKA DLA SENIORA.
Organizatorem tego dnia jest Stargardzkie Centrum Kultury.

Niedziela, 11 września to DZIEŃ TURYSTYCZNY. Osoby, które podczas trwania sobotniego festynu, przy KOLE FORTUNY wygrają bilety, będą miały okazję ZWIEDZENIA MIASTA Z PREZYDENTEM STARGARDU. Wyprawa rozpocznie się o godz. 11.00 w miejscu ZCP/ Zintegrowane Centrum Przesiadkowe/
Ostatni punkt Dni Seniora 2022 to OGNISKO Z PIECZENIEM KIEŁBASEK.
Godz. 13.00 – 15.00  Prezydent Stargardu zaprasza Seniorów i ich najbliższych na ognisko na Bobrowej Polanie. Na osoby, które nie mają możliwości dotarcia na miejsce we własnym zakresie, od godz. 12.30 do 12.45  będzie czekał darmowy autobus przy Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym.

Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału
w VII STARGARDZKICH DNIACH SENIORA,
korzystania z wielu atrakcji przygotowanych
dla nas w tych dniach przez Organizatorów

Życzymy dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń
                                                                                                             
               Zarząd UTW

     tekst: Helena Dopierała-Gawroń

 data publikacji: 2022-08-25

 

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum