Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Aktualności

Wycieczka do Świnoujścia, Peenemünde i Wolgast

29 maja 2019 r. wybraliśmy się na 2 – dniową wycieczkę niemiecko – polską. Zaczęliśmy od Peenemünde, gdzie w czasie II wojny światowej mieścił się niemiecki ośrodek badań nad nowymi broniami III Rzeszy, m.in.: V-1 i V-2. Potem pospacerowaliśmy po ślicznym miasteczku Wolgast i w drodze do Świnoujścia zahaczyliśmy jeszcze o mieścinę Koserow. To była frajda! Truskawkowa! Truskawkowe wyroby w każdej postaci: wina, piwa, mydła, dżemów, słodyczy a nawet musztardy … Do tego darmowa degustacja i inne atrakcje np. zjazd na wycieraczkach. Niektórzy bawili się jak dzieci. Po obiadokolacji w barze o wdzięcznej nazwie „Kopytko” zakwaterowaliśmy się w Schronisku Młodzieżowym (A CO!) i rozpoczęliśmy zajęcia w podgrupach.
Dnia następnego, po śniadaniu przygotowanym we własnym zakresie, pojechaliśmy do Fortu Anioła (prawie jak w Rzymie). Przesympatyczna właścicielka opowiedziała nam ciekawą historię fortu i oprowadziła po nim. Potem ruszyliśmy do wiatraka Stawa Młyny, by zgodnie z legendą uleczyć bolące części ciała. Krótki wypoczynek na plaży i w rytmie szantowych piosenek wróciliśmy do domu.

                                               Tekst: Teresa Hernet 

>> zobacz galerię 


data publikacji: 2019-07-22

 
Aktualności

Dziś niedziela, 19 Styczenia 2020
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wpłaty zaliczek na wycieczki będą przyjmowane ...

Z uwagi na duże zainteresowanie spektaklem został zamówiony dodatkowy autokar i są jeszcze bilety. Staszek Januszewski będzie czekał na osoby chętne w czwartek 09 stycznia 2020 r. w biurze UTW.

Plan wycieczek jest dostępny...

Od 1 listopada 2019 r. do dnia 31 października 2022 r.

Pierwsze spotkanie 20.11.2019 r. (środa) godz. 17:30.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum