Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Aktualności

Wycieczka do Świnoujścia, Peenemünde i Wolgast

29 maja 2019 r. wybraliśmy się na 2 – dniową wycieczkę niemiecko – polską. Zaczęliśmy od Peenemünde, gdzie w czasie II wojny światowej mieścił się niemiecki ośrodek badań nad nowymi broniami III Rzeszy, m.in.: V-1 i V-2. Potem pospacerowaliśmy po ślicznym miasteczku Wolgast i w drodze do Świnoujścia zahaczyliśmy jeszcze o mieścinę Koserow. To była frajda! Truskawkowa! Truskawkowe wyroby w każdej postaci: wina, piwa, mydła, dżemów, słodyczy a nawet musztardy … Do tego darmowa degustacja i inne atrakcje np. zjazd na wycieraczkach. Niektórzy bawili się jak dzieci. Po obiadokolacji w barze o wdzięcznej nazwie „Kopytko” zakwaterowaliśmy się w Schronisku Młodzieżowym (A CO!) i rozpoczęliśmy zajęcia w podgrupach.
Dnia następnego, po śniadaniu przygotowanym we własnym zakresie, pojechaliśmy do Fortu Anioła (prawie jak w Rzymie). Przesympatyczna właścicielka opowiedziała nam ciekawą historię fortu i oprowadziła po nim. Potem ruszyliśmy do wiatraka Stawa Młyny, by zgodnie z legendą uleczyć bolące części ciała. Krótki wypoczynek na plaży i w rytmie szantowych piosenek wróciliśmy do domu.

                                               Tekst: Teresa Hernet 

>> zobacz galerię 


data publikacji: 2019-07-22

 

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum