Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

ROK AKADEMICKI 2019/2020

opracowanie: Grażyna Barszczewska-Augusiak

Helena Dopierała-Gawroń




L.P.

Sekcja

Miejsce
dzień
godz.

Prowadzący
lider

1.

Miłośników literatury 
sztuki i historii

Książnica Stargardzka
ul. Mieszka I
piątek
 godz. 1300

Prowadzący: 
różni, 
Rada programowa: 
Henryka Diaków
Marian Wolanin
Teresa Daszkiewicz
Józef Podgóreczny

2.

Język angielski
  grupa "II"

                   S.C.K.
ul. Piłsudskiego 105 poniedziałek 
godz. 900

Prowadząca:
Izabella Sudnikiewicz
Lider: 
Jadwiga Dąbrowska 

3.

Język angielski
grupa "IV"

                   S.C.K.
ul. Piłsudskiego 105 poniedziałek 
godz. 1100

Prowadząca: 
 Izabella Sudnikiewicz 
Lider: 
Teresa Kowalik

4.

Język angielski
grupa "I"

                   S.C.K.
ul. Piłsudskiego 105 poniedziałek 
godz. 1000

Prowadząca:
Izabella Sudnikiewicz
Lider:
Lech Drapiński

5.

Język angielski
grupa "1A"

Szkoła Podstawowa nr 11
Os. Zachód B 15
 sala 103
poniedziałek
godz. 1300

Prowadząca:
Ania Maranda
Lider:
Łucja Lenkajtis Hening

6 .

Język angielski
grupa "VI"

Szkoła Podstawowa nr 11
Os. Zachód B
sala 103
czwartek
godz. 830

Prowadząca:
Ania Maranda
Lider: 
Krystyna Downar

7.

Język angielski
grupa "V"

Szkoła Podstawowa nr 11
Os. Zachód B 15
sala 102
środa
godz. 1215

Prowadząca:
Ewelina Waszkowiak
Lider: 
Teresa Poczobut

8.

Język angielski 
grupa "0"
rozpoczynająca naukę

Szkoła Podstawowa nr 11
Os .Zachód B 15 sala 103
wtorek
godz. 830

Prowadząca:
Ania Maranda
Lider:
Elżbieta Idczak

9.

Język niemiecki
grupa połączone "I i II

Dom Kultury Kolejarza
ul. Szczecińska 17 
czwartek   
godz. 1345

Prowadząca: 

Lider: 
Regina Szymanowska-Kulska

10.


Język niemiecki
grupa" III"

Dom Kultury Kolejarza  
 ul. Szczecińska 17
środa
 godz. 1000

Prowadząca:

Lider: 
Wanda Romacka

11.

Język niemiecki 
grupa "P"
rozpoczynająca naukę

Dom Kultury Kolejarza  
 ul. Szczecińska 17
poniedziałek
 godz. 0800

Prowadząca:

Lider:
Krystyna Wójcik

12.

Język hiszpański 
gr. II

Sala
   ul. Wieniawskiego 20 g
  czwartek 
godz.1100
piwnica

Prowadząca:
Hanna Żurawska
Lider:
Aniela Sielska

13.

Język hiszpański 
gr. III

Sala
   ul. Wieniawskiego 20 g
   środa 
godz.
1200 
piwnica

Prowadząca:
Hanna Żurawska
Lider:
H. Dopierała-Gawroń

14.

Język rosyjski

Szkoła Podstawowa nr 11
Os .Zachód B 15
sala 13
wtorek
godz. 1000

Prowadząca:
Renata Krawczyk
Lider:
Bożena Rumian

15.

Informatyka
 
grupa "0"
rozpoczynający naukę

SSW  "Stargardinum"
ul. K. Wielkiego
środa 
od godz. 1600 do 1800
co drugi tydzień
(najbliższe zajęcia 18.12.2019 r.)


Prowadzący:
Jarosław Praszczyk
Lider :
Elżbieta Balcerek

16.

Informatyka 
grupa III

Zespół Szkół  Nr 1 
Park 3 Maja sala 9
piątek 
godz. 1425

Prowadzący:
Ryszard Kondracki
Lider: 
Jadwiga Krupa

17.

Sekcja treningu umysłu
"Neurobik"
grupa I

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
plac Majdanek 7a
czwartek

godz.1000

Prowadząca: 
Ewa Bodnar 
Lider: 
  ul. Barbara Mamińska

18.

Sekcja treningu umysłu
"Neurobik" 
grupa II

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
plac Majdanek 7a

czwartek
godz. 1100

Prowadząca: 
Ewa Bodnar 
Lider: 
Zbigniew Twardochleb

19.

Turystyki krajowej 
i zagranicznej

w/g harmonogramu 
wycieczek

Prowadząca: 
Teresa Hernet
Lider: 
Elżbieta Kwiatkowska

20.

Krajoznawczo-turystyczna
"Wędruj z nami"

co drugi wtorek
w/g harmonogramu

Prowadzący:
 Władysław Kurczyński
Lider: 
Henryk Szarycz

21.

Sekcja turystyki rowerowej

Parking przy LIDL-u
ul. 11-go Listopada
 sobota 
godz. 1000

Prowadzący:
 Jan Wysocki
Lider: 
Daniela Nelska

22.

Wczasy + rehabilitacja

Sekretariat UTW

Prowadząca:

Wanda Frankowska

23.

Promocja zdrowia-gimnastyka

Zespół Szkół Specjalnych
ul. Wita Stwosza
poniedziałek
 godz. 1530

Prowadzący:
    Tadeusz Płowens
Lider: 
Krystyna Białas

24.

Gimnastyka przy muzyce

Zespół Szkół Specjalnych
ul. Wita Stwosza
wtorek
 godz. 1530

Prowadząca: 
Ewa Kozak
Lider: 
Krystyna Chrzan

25.

Sekcja treningu wzroku

Ochotnicze Hufce Pracy
ul. Jugosłowiańska 22a
poniedziałek
 godz. 1000


Prowadząca: 
Teresa Kierczyńska
Lider:
  Krystyna Ozga-Skuneczna

26.

Brydżowo - 
szachowa

Książnica Stargardzka
poniedziałek i piątek
godz. 1000

Prowadzący: 
Witold Mateńko
Lider: 
Michał Szczepiński

27.

Pływacka (basen)

SP nr 11 
Os. Zachód B 15 
piątek 
godz. 2030

Prowadzący:
Zbigniew Markiewicz
Lider: 
Irena Wierzbicka

28.

Zespół wokalny-
Chór „BELCANTO”

S.C.K.
ul. Piłsudskiego 105 poniedziałek
godz. 930

Prowadzący:
Jerzy Krawczyński  
Lider: 
Krzysztofa Kizielewicz

29

Zespół wokalny
„CHABRY”

S.C.K.
ul. Piłsudskiego 105
 wtorek oraz czwartek
godz. 1000

Prowadzący:
Zbigniew Wężowski  
Lider: 
Zbigniew Wężowski

30.

Plastyka grupa I

Ochotnicze Hufce Pracy
ul. Jugosłowiańska 22a
poniedziałek 
godz. 1000

Prowadząca: 
Agnieszka Garczyńska
Lider: 
Elżbieta Wacławczyk

31.

Plastyka grupa II

MDK
ul. Portowa 3
piątek
godz. 1000

Prowadząca: 
  Agnieszka 
Garczyńska
Lider: 
Elżbieta Wacławczyk

32.

Rękodzieło artystyczne

Biuro Rachunkowe
ul. Warowna
środa 
godz. 1100

Prowadząca: 
Ryszarda Szofińska
Lider: 
Danuta 
Gajek-Krychowska

33.

Sekcja tańca
"SENIORITY"

Sala baletowa SCK
wtorek
 godz.1000

Prowadzący: 
Teresa Hernet
Lider: 
Maria Filipczuk

34.

Sekcja tańca
"SENIORITY"

Sala baletowa SCK
środa
 godz.1130

Prowadzący: 
Marek Sienkiewicz
Lider: 
Maria Filipczuk

35.

Sekcja tańca niezaawansowana
taniec solowy

Sala baletowa SCK
 środa 
godz.915

Prowadzący: 
Marek Sienkiewicz
Lider: 

Maria Filipczuk

36. Sekcja tańca      "parami"
Sala baletowa SCK
 czwartek
godz.900
od 06.02.2020 r.
Prowadzący: 
Marek Sienkiewicz
Lider: 


37.

Sekcja tańca zaawansowana
- taniec solowy gr. II

Sala baletowa SCK
środa 
godz.1020

Prowadzący: 
Marek Sienkiewicz
Lider: 
Elżbieta Karczewska

38.

Sekcja kabaretowa

S.C.K. 
ul. Piłsudskiego 105  
poniedziałek 
 godz. 1000

Prowadząca i Lider
Teresa Hernet

39.

Sekcja teatralna

KRZYWA SCENA SCK
ul. Piłsudskiego 105
 wtorek 
godz. 1600

Prowadząca: 
Tatiana Malinowska Tyszkiewicz
Lider: 
Bożena Sekuła-Donorowicz

40.

Sekcja Joga
grupa I

MDK
ul. Portowa 3
II piętro
 poniedziałek 
godz. 1000

Prowadząca: 
Małgorzata Gruca
Lider: 
Danuta Kulbarsz

41.

Sekcja Joga
grupa II

MDK
ul. Portowa 3
II piętro
 piątek
godz. 1000

Prowadząca: 
Małgorzata Gruca
Lider: 
Ewa Moskal


 
Aktualności

Dziś niedziela, 19 Styczenia 2020
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wpłaty zaliczek na wycieczki będą przyjmowane ...

Z uwagi na duże zainteresowanie spektaklem został zamówiony dodatkowy autokar i są jeszcze bilety. Staszek Januszewski będzie czekał na osoby chętne w czwartek 09 stycznia 2020 r. w biurze UTW.

Plan wycieczek jest dostępny...

Od 1 listopada 2019 r. do dnia 31 października 2022 r.

Pierwsze spotkanie 20.11.2019 r. (środa) godz. 17:30.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum