Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Wycieczka do Koszalina i Dobrzycy

23 maja 2015 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Koszalina i Dobrzycy. Pierwszym punktem zwiedzania była Góra Chełmska z Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej. Szkoda, że nie mogliśmy wejść na wieżę widokową zbudowaną w 1888 r. o wysokości 31,5 m, ale trwała właśnie jej renowacja. W zastępstwie posililiśmy się wypiekami Sióstr Maryi z Szensztackiego Instytutu i pokrzepieni ruszyliśmy w miasto. Ptaki Hasiora, budynek filharmonii, amfiteatr miejski, pomnik Cypriana Kamila Norwida, Domek Kata, Park Miejski im. Książąt Pomorskich, Ratusz Miejski, Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, fragmenty murów obronnych z ok. 1320 r. to najważniejsze miejsca jakie odwiedziliśmy w Koszalinie i ruszyliśmy do Dobrzycy, która niestety przywitała nas deszczem. Niesprzyjającą aurę zrekompensowały piękne widoki kwitnących jeszcze tulipanów (dzięki Wiosno, że przyszłaś później). Zatopiliśmy się w ogrody tematyczne: japoński, francuski, śródziemnomorski, w stylu Antoniego Gaudíego, wodny, skalny, leśny oraz ogrody zmysłów w stylu angielskim: barwa – światło – cień (ogród biały, lila-róż, niebiesko-żółty, purpury i ognia, ogród cienia), woń – aromat – zapach (ogród zapachu, ogrody ziołowe, ogród róż – rozarium), szum – szelest – cisza (ogród traw), ogrody baśni: góra Trolli, ogród Baby Jagi. Następnie odwiedziliśmy (już w słonecznej pogodzie) nowe ogrody „Hortulus Spectabilis”, gdzie z 20 metrowej wieży widokowej rozpościera się zachwycająca panorama na labirynt grabowy, angielskie rabaty bylinowe, ogrody „4 pory roku”, „kalendarz celtycki”, rosarium z parterami bukszpanowymi, ogrody węzłowe, kamienny krąg oraz dolmen. Spróbowaliśmy swoich sił w poruszaniu się po labiryncie i poszło nam całkiem dobrze.

Odurzeni … zapachem, oszołomieni … kolorami, upojeni … śpiewem ptaków wróciliśmy do szarej rzeczywistości.

                                                                  Tekst: Teresa Hernet

>> zobacz galerię 


data publikacji: 2015-06-18

 
Aktualności

Dziś poniedziałek, 19 Listopada 2018
Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Od 08.11.2018 r. zapisy i wpłaty w biurze UTW

W ramach programu „Student UTW asystentem koleżanki i kolegi”

Na sztukę "Zamek z Piasku" „ Zamek z piasku” – z tekstem Andrzeja Zaorskiego (jednocześnie reżysera spektaklu) i muzyką Tomasza Bajerskiego – to musical powstały na motywach „SKIZ-a” Gabrieli Zapolskiej, sztuki wykpiwającej sztuczną moralność mieszczaństwa.

Na sztukę CARMEN" Arcydzieło światowego repertuaru operowego – brawurowa hiszpańska ekspresja, poruszająca do głębi historia (miłosna) i genialna, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka.

Sekcje taneczne rozpoczynają zajęcia dnia 3 października 2018 r. ....

Osoby, które zapisały się do Sekcji Jogi ....

Od 1 listopada 2017 r. do dnia 31 października 2019 r.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum