Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Wycieczka do Koszalina i Dobrzycy

23 maja 2015 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Koszalina i Dobrzycy. Pierwszym punktem zwiedzania była Góra Chełmska z Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej. Szkoda, że nie mogliśmy wejść na wieżę widokową zbudowaną w 1888 r. o wysokości 31,5 m, ale trwała właśnie jej renowacja. W zastępstwie posililiśmy się wypiekami Sióstr Maryi z Szensztackiego Instytutu i pokrzepieni ruszyliśmy w miasto. Ptaki Hasiora, budynek filharmonii, amfiteatr miejski, pomnik Cypriana Kamila Norwida, Domek Kata, Park Miejski im. Książąt Pomorskich, Ratusz Miejski, Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, fragmenty murów obronnych z ok. 1320 r. to najważniejsze miejsca jakie odwiedziliśmy w Koszalinie i ruszyliśmy do Dobrzycy, która niestety przywitała nas deszczem. Niesprzyjającą aurę zrekompensowały piękne widoki kwitnących jeszcze tulipanów (dzięki Wiosno, że przyszłaś później). Zatopiliśmy się w ogrody tematyczne: japoński, francuski, śródziemnomorski, w stylu Antoniego Gaudíego, wodny, skalny, leśny oraz ogrody zmysłów w stylu angielskim: barwa – światło – cień (ogród biały, lila-róż, niebiesko-żółty, purpury i ognia, ogród cienia), woń – aromat – zapach (ogród zapachu, ogrody ziołowe, ogród róż – rozarium), szum – szelest – cisza (ogród traw), ogrody baśni: góra Trolli, ogród Baby Jagi. Następnie odwiedziliśmy (już w słonecznej pogodzie) nowe ogrody „Hortulus Spectabilis”, gdzie z 20 metrowej wieży widokowej rozpościera się zachwycająca panorama na labirynt grabowy, angielskie rabaty bylinowe, ogrody „4 pory roku”, „kalendarz celtycki”, rosarium z parterami bukszpanowymi, ogrody węzłowe, kamienny krąg oraz dolmen. Spróbowaliśmy swoich sił w poruszaniu się po labiryncie i poszło nam całkiem dobrze.

Odurzeni … zapachem, oszołomieni … kolorami, upojeni … śpiewem ptaków wróciliśmy do szarej rzeczywistości.

                                                                  Tekst: Teresa Hernet

>> zobacz galerię 


data publikacji: 2015-06-18

 
Aktualności

Dziś wtorek, 26 Marca 2019
Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Sekcja Rękodzieła organizuje 2 kwietnia 2019 od godz.12.00 ...

Bilety do odebrania 19 marca 2019 r. przed wykładem

Przypominam, że 12 marca br. upływa ...

Informacja o wpłatach na wczasy rehabilitacyjne i wypoczynkowe 1. Międzywodzie ...

Poszukujemy osoby, która ma krewnych lub znajomych ...

1 marca 2019 r.odbędą się pierwsze zajęcia w ramach Projektu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Przypominam, że 13 lutego 2019 r. upływa termin wpłat ...

Informacja o wpłatach na wczasy rehabilitacyjne i wypoczynkowe 1. Międzywodzie .....

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum