Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Wycieczka do Neubrandenburga i Ankershagen

Sezon wycieczkowy 2015/2016 rozpoczęty!

27 kwietnia 2016 r., po zimowym dniu z lodowatym wiatrem i śnieżycą, pełni obaw, w zimowych kurtkach, czapkach, szalikach i kozakach, ruszyliśmy do naszych zachodnich sąsiadów. Tym razem klimatyzacja w autokarze nas naprawdę nie interesowała! A pogoda spłatała nam miłego fikusa. Nawet zaświeciło słoneczko. Najpierw zatrzymaliśmy się w Neubrandenburgu nazywanym miastem czterech bram. Średniowieczny mur miejski o wysokości 7m i obwodzie 2,3 km zachował się niemal w całości wraz z owymi czterema bramami. Spośród nich najbardziej imponujący jest Stargarder Tor z charakterystycznym dwuspadowym dachem. Z zewnątrz obejrzeliśmy Kościół Mariacki, który od 2001 pełni rolę sali koncertowej, a potem ogrzaliśmy się w kościele Św. Jana. Zajrzeliśmy też do skromnego Muzeum Regionalnego oraz nowoczesnej galerii handlowej. Na rynku podziwialiśmy Haus der Kultur und Bildung (Dom Kultury i Edukacji) nazywany pospolicie „kultura palec”. Następnie przejechaliśmy nad jezioro Tollensesee, nad którym leży Neubrandenburg i z Belwederu podziwialiśmy panoramę miasta. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w małej miejscowości Ankershagen, w której jest muzeum Heinricha Schliemanna (odkrywcy Troi). Nasz zaprzyjaźniony już przewodnik Pan Maciej opowiedział nam życiorys Heinricha Schliemanna, który był bardzo zdolnym człowiekiem. W muzeum zabawiliśmy się w archeologów próbując ułożyć z kamiennych kawałków tablicę z inskrypcjami i wcale nie było to łatwe! Potem sesja zdjęciowa z koniem trojańskim i ruszyliśmy w drogę powrotną (a… były jeszcze zakupy w Aldiku).

                                                                  Tekst: Teresa Hernet 

>> zobacz galerię 


data publikacji: 2016-06-21

 
Aktualności

Dziś poniedziałek, 19 Listopada 2018
Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Od 08.11.2018 r. zapisy i wpłaty w biurze UTW

W ramach programu „Student UTW asystentem koleżanki i kolegi”

Na sztukę "Zamek z Piasku" „ Zamek z piasku” – z tekstem Andrzeja Zaorskiego (jednocześnie reżysera spektaklu) i muzyką Tomasza Bajerskiego – to musical powstały na motywach „SKIZ-a” Gabrieli Zapolskiej, sztuki wykpiwającej sztuczną moralność mieszczaństwa.

Na sztukę CARMEN" Arcydzieło światowego repertuaru operowego – brawurowa hiszpańska ekspresja, poruszająca do głębi historia (miłosna) i genialna, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka.

Sekcje taneczne rozpoczynają zajęcia dnia 3 października 2018 r. ....

Osoby, które zapisały się do Sekcji Jogi ....

Od 1 listopada 2017 r. do dnia 31 października 2019 r.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum